Fudbal serija a

Dva gola iz penala na jubileju: Ronaldo pogurao Juventus do trijumfa u Đenovi

Stoti meč u dresu Juventusa Kristijano Ronaldo obilježio je na pravi način – Portugalac je bio dvostruki strijelac u pobjedi aktuelnog prvaka na gostovanju Đenovi rezultatom 3:1.

U prvom dijelu susreta mreže su mirovale, da bi Dibala lijepom realizacijom donio vođstvo “staroj dami”. Igrao se 57. minut.

Đenova je vrlo brzo odgovorila. Nakon centaršuta Pelegrinija, dobro postavljeni Sturaro je izjednačio rezultat.

Juve je do cijelog plijena došao zahvaljujući Ronaldu. Najbolji igrač torinskog kluba bio je precizan sa bijele tačke u dva navrata – najprije u 78, a potom i u 89. minutu.

Od dana kada je iz Reala prešao u Juve, Ronaldo je postigao ukupno 79 golova za “bjankonere” i zabilježio 17 asistencija.

Branilac titule stigao je Napoli na trećem mjestu, sa tri boda minusa u odnosu na vodeći Milan koga večeras čeka duel sa Parmom.

Đenova je u zoni ispadanja sa šest bodova.