Fudbal Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Englezi ubjedljivi u Prištini, Bugarska prepustila začelje grupe Crnoj Gori

Engleska je u posljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo slavila na Kosovu sa 4:0 i na ubjedljiv način okončala ciklus za EURO.

Pogodak Vinksa nakon 32 minuta najavio je trijumf Gordog albiona u Prištini.

U nastavku je ovaj rezultat bio na snazi do 79. minuta, a onda su Englezi u finišu osigurali siguran trijumf.

Kejn, Rašford i Maunt pogađali su za tim Gareta Sautgejta, koji je kvalifikacije okončao sa 37 postignutih golova.

Bugarska je pobijedila Češku golom Božikova 1:0 i prepustila posljednje mjesto u grupi Crnoj Gori.

Iz ove grupe plasman na EURO izborili su Engleska i Češka, dok će Kosovo kroz baraž Lige nacija pokušati da se domogne šampionata Starog kontinenta.

citalac
citalac

Nije nam prepustila, nego smo se svojski borili za to mjesto!

oooo
oooo

Bez obzira na rezultat Kosovo je odlicno igralo. Ovo bi bila dobra lekcija nasim zvijezdama kako se igra za svoju drzavu.

Rade007
Rade007

ENGLAND !!!! <3 <3 Mogli su i Kosovu da daju 7-8 golova,ali su igrali s 10% snage.

Preko Morace

Toliko o prici da izbjegnemo zadnje mjesto..Brooka sto uradise od reprezentacije..Evo kosovari u 2 utakmice s englezima imaju gol razliku 3-9, a mi 1-12..I jos zavrsismo kvalifikacije bez pobjede..