Fudbal

EP za mlade: Španija i Njemačka za titulu

Mlade fudbalske reprezentacije Španije i Njemačke boriće se za titulu prvaka Evrope.

“Crvena furija” je u polufinalu savladala Italiju 3:1, dok su “panceri” poslije boljeg izvođenja penala eliminisali Englesku.

Imaju Španci moćan tim sastavljen od sjajnih pojedinaca, a večeras je apsolutni junak trijumfa bio Saul Njigez.

Igrač madridskog Atletika je upisao het-trik i još jednom potvrdio da je pred njim velika karijera.

Počasni pogodak za Italiju, koja je od 58. minuta igrala sa desetoricom, postigao je Bernardeski.

Još uzbudljivije bilo je u prvom polufinalu između Njemaca i Engleza. Regularni dio utakmice donio je goleadu, odnosno po dva pogotka na obje strane, dok se u produžecima mreže nisu tresle.

Njemačka je povela golom Selkea u 35.minutu, da bi u 41. Grej donio izjednačenje Englezima. Početkom nastavka Abraham je preokrenuo, ali su “panceri” uzvratili preko Platea u 70.minutu.

U šutiranju penala bolje su se snašli Njemci, a najveće zasluge za plasman u finale idu na račun golmana Polersbeka koji je odbranio dva jedanaesterca.

Finale se igra u petak od 20 sati i 45 minuta.