Fudbal Meridianbet 1.CFL

Epilog drame: Budućnost osvojila šestu titulu prvaka Crne Gore

Fudbaleri Budućnosti osvojili su šestu titulu prvaka Crne Gore.

Podgoričani su pobijedili sa 1:0 na terenu Mornara golom Zorana Petrovića u šestom minutu i zahvaljujući boljem odnosu u međusobnim mečevima osvojili prvo mjesto ispred Sutjeske, koja je imala isti broj bodova.

Nije se proslavila na “Topolici” ekipa Miodraga Džudovića.

U nekoliko navrata domaći nisu uspjeli da iskoriste dobre šanse, a istakao se Đorđije Pavličić sa sjajnim odbranama.

Tako su “plavi” vratili titulu nakon dvije godine i igraće u pretkvalifikacijama za Ligu šampiona. Titulu su zaslužili jer su dva puta pobijedili Sutjesku, uz dva remija sa Nikšićanima.

Mornar će poslije ovog poraza u baraž za opstanak u eliti.

Sutjeska je slavila u Radanovićima takođe 1:0, ali nije dočekala kiks Budućnosti.

Utakmicu protiv Arsenala odlučio je 15 minuta prije kraja Dragan Grivić.

Jezero je pobijedilo Dečić 2:1 i osiguralo opstanak.

Junak trijumfa Plavljana bio je Vojin Pavlović, koji je odlučujući gol dao desetak minuta prije kraja.

Odranije je poznato da se Iskra seli u Drugu ligu, kao i da će Rudar uz Mornar u baraž za opstanak.

Plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija pored Sutjeske osigurao je i Arsenal.

rezultati:
Mornar – Budućnost 0:1 (Petrović 7′)
Arsenal – Sutjeska 0:1 (Grivić 75′)
Jezero – Dečić 2:1 (Redžepagić 16′, Pavlović 79′ – Vušurović 71′)
Jedinstvo – Rudar 3:4 (Bojić 3′, Kolić 9′, Korać 60′- Janketić 15′, 80′, Golubović 72′, Kovačević 89′)
Petrovac – Iskra 4:1 (Boričić 9′, Adžović 11′, Mendi 34′, Femić 90′ – Popović 72′)

TABELA: BUDUĆNOST 70, SUTJESKA 70, ARSENAL 50, DEČIĆ 50, JEDINSTVO 47, PETROVAC 45, JEZERO 43, MORNAR 42, RUDAR 38, ISKRA 31.

tok mečeva:

Kraj u Baru, pobjeda Budućnosti za šestu titulu!

90′- Gol Filipa Femića za velikih 4:1 Petrovac protiv Iskre, koja se seli u niži rang.

89′-Veliki preokret Rudara u Bijelom Polju, Ljubomir Kovačević pogađa za 3:4.

80′-Vasilije Janketić za izjednačenje 3:3 u duelu Jedinstva i Rudara.

79′- Vojin Pavlović daje gol, Jezero vodi 2:1 protiv Dečića i izlazi iz zone baraža.

75′- Gol Dragana Grivića, Sutjeska vodi protiv Arsenala i nada se da Budućnost neće sačuvati vođstvo u Baru, kako bi odbranila titulu.

72′- Žarko Popović smanjuje na 3:1 u meču Petrovca i Iskre.

72′- Smanjio je Stefan Golubović na 3:2 u duelu Jedinstva i Rudara.

71′-Pogodak Milana Vušurovića, Dečić je izjednačio u duelu sa Jezerom na 1:1.

60′- Žarko Korać, 3:1 za Jedinstvo protiv Rudara.

46′- Nastavljene su utakmice.

Nakon 45 minuta Budućnost je stigla na korak do titule. Ukoliko sačuvaju prednost Podgoričani će proslaviti trofej.

34′ Petrovac će i iduće godine igrati 1.CFL. Mendi je pogodio za ogromnih 3:0!

16′ Redžepagić postiže gol koji Jezeru bi mogao da donese tri ključna boda za opstanak! Smanjio je Rudar protiv Jedinstva. Janketić strijelac.

11′ Adžović! Petrovac leti ka opstanku!

10′ Dva brza gola Jedinstva protiv Rudara koji se sprema za baraž. Bojić i Kolić su strijelci.

9′ Golčina Boričića. Bitan gol za Petrovac koji bi mogao da znači i opstanak!

7′ ZORAN PETROVIĆ! Budućnost vodi u Baru!

1′ Počelo je kolo odluke!

najava:

Podgoričani su na pol poziciji pošto imaju bolji međusobni skor. Međutim protiv Jezera su omanuli, pa su pod velikim pritiskom na gostovanju Mornaru.

Sutjeska čeka Arsenal i dobre vijesti iz Bara. Mora da osvoji makar bod više od Podgoričana kako bi osvojila trofej.

iće poznato i ko će kao treći u Evropu, između Dečića i Arsenala. Tim iz Tuzi gostuje Jezeru, koji se bori da izbjegne baraž.

Sastaju se još Petrovac-Iskra i Jedinstvo-Rudar.