Fudbal Sjajan fudbal na San Siru

Ernandes kaznio kukavičluk Inzagija, Milan čeka 2021. kao lider Serije A

Fudbaleri Milana pobijedili su Lacio sa 3:2 u sjajnom derbiju 14. kola Serije A i sačuvali prvo mjesto na tabeli.

Gol odluke postigao je Teo Ernandes u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je nakon kornera glavom savladao Rejnu.

Milan je odlično počeo utakmicu, poveo preko Rebića u 10. da bi u 17. iz penala Džalhanoglu udvostručio prednost domaćih.

Međutim, Rimljani se nisu predavali. Nakon što je Donaruma odbranio penal Imobileu, na loptu je natrčao Luis Alberto i smanjio u 28. minutu.

Poslije odličnog dodavanja Milinković Savića, Imobile je izjednačio u 59. a onda je Simone Inzagi odlučio da kreatore izjednačenja zamijeni i brani bod.

Milan je to kaznio u sudijskoj nadoknadi, pa će praznike dočekati kao lider Serije A sa bodom više od Intera.

Roma je u sjajnom meču pobijedila Kaljari 3:2, dok je Napoli u završnici izbjegao poraz u duelu sa Torinom 1:1.