Fudbal serija a

Ibra piše istoriju, ali Milanu nikako ne ide

AC Milan

Treći put zaredom Milan nije mogao do pobjede u Seriji A.

Serija loših rezultata je nastavljena u Udinama gdje je aktuelni šampion glatko izgubio od Udinezea – 3:1.

“Zebre” su povele u 9. minutu golom Pereire, onda je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena izjednaćio Ibrahimović.

Pogodio je iz drugog pokušaja, nakon što mu je prvi odbranio Silvestri, ali je šut ponovljen jer je neko od defanzivaca domaćina ranije ušao u kazneni prostor.

Šveđanin je potom bio siguran sa bijele tačke i sa 41 godinom i 166 dana je postao najstariji strijelac u Seriji A.

Odmah potom je Udineze vratio prednost (Beto), da bi u drugom poluvremenu osigurao trijumf preko Eizibuea.

Milan je četvrti na tabeli, mogao bi da padne na peto ako sjutra Roma savlada Lacio u rimskom derbiju.