Fudbal Serija A, 4. kolo

Ibra riješio Derbi dela Madonina

Zlatan Ibahimović predvodio je Milan do četvrte uzastopne pobjede u Seriji A, najslađe od starta sezone.

“Rosoneri” su golovima švedskog napadača savladali Inter rezultatom 2:1.

Derbi dela Madonina donio je pregršt uzbuđenja, a svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Ibrahimović je najprije izborio penal, a potom pogodio mrežu velikog rivala.

Njegov udarac sa bijele tačke zaustavio je Samir Handanović, ali je Ibra pokupio odbitak.

Već u 16. minutu bilo je 2:0 za Milan, nakon što je prekaljeni špic rutinski iskoristio asistenciju Rafaela Leaa.

Inter je smanjio u 28. minutu. Bila je to lijepa akcija “neroazura” koju ju pokrenuo Aleksandar Kolarov, a nastavio Ivan Perišić na čije dodavanje je Belgijanac matirao Điđija Donarumu.

I u nastavku meča bio je velikih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Milan je maksimalan nakon četiri kola i ima svih 12 bodova, dok je Inter šesti sa sedam.

Sampdorija je ubjedljivo, rezultatom 3:0 srušila Lacio.

Za Đenovljane su pogađali Kvaljarela, Ogelo i Damsgard.

Naš reprezentativac Adam MArušić dobio je šansu početkom drugog poluvremena.