Fudbal

Insinje presudio Torinu

Poslije remija na startu Lige šampiona na terenu Crvene zvezde, Napoli se u Seriji A vratio pobjedama.

Ekipa Karla Anćelotija odigrala je veoma dobro u Torinu i slavila protiv “bikova” 3:1.

Pobjedu tima sa juga Italije najavio je Lorenco Insinje već u četvrtom minutu. Iskoristio je reprezentativac Italije konfuziju u odbrani Torina i zakucao loptu pod prečku gola Sirigua.

Prelijep dupli pas odigrali su u 20. minutu Dris Mertens i Simone Verdi. Bivši napadač Bolonje iz prve je snažnim udarcem poslao loptu u mrežu Torina i već tada su Napolitanci imali veliku prednost.

Domaći su na početku nastavka krenuli agresivnije ka golu rivala i takav pristup se isplatio. Već u 50. minutu Luperto je neoprezno startovao na Berengera i skrivio penal.

Andrea Beloti je sa 11 metara poentirao i otvorio utakmicu.

Nije dugo trajala nada navijača Torina. Hose Kaljehon najprije je pogodio stativu, da bi na odbijenu loptu spretno reagovao Lorenco Insinje i drugim golom na današnjoj utakmici riješio sve dileme u 59. minutu.

Sa današnja tri boda Napoli je stigao do 12 bodova poslije pet kola, dok je Torino ostao na pet poena.