Fudbal

Istorijski preokret Junajteda, Siti uzalud hladio šampanjac na poluvremenu

Čaroban preokret Mančester junajteda u gradskom derbiju protiv Sitija nakon kojeg je ekipa Žozea Murinja odložila šampionsko slavlje “građana” 2:3.

Dominirala je domaća ekipa u prvih 45 minuta, ređale su se šanse pred golom Davida De Hee, a Kompani i Gindogan uspjeli su da savladaju golmana “đavola”.

Međutim, u pauzi je portugalski stručnjak očigledno sipao čarobni napitak svojim izabranicima, koji su u nastavku izašli kao potpuno druga ekipa.

Dva gola Pola Pogbe, i na kraju pogodak Krisa Smolinga za potpuni preokret šokirali su sve na “Etihadu”, najviše Pepa Gvardiolu koji je u poluvremenu već vjerovatno birao šampanjac za proslavu titule.

Bio je to drugi veliki šamar za Siti u samo tri dana, nakon ubjedljivog poraza od Liverpula 3:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Tim sa “Etihada” sigurno će osvojiti titulu, ali će na njenu proslavu morati da sačekaju makar još sedam dana.