Italija preokretom do pobjede nad BiH, Njemci brojali do osam

Fudbalska reprezentacija Italije zabilježila je četvrtu uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2020. godine.

“Azuri” su u Torinu savladali Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1, iako su gosti prvi dio igre riješili u svoju korist zahvaljući sjajnoj akciji koju je u gol pretvorio Džeko.

Italijani su u nastavku načinili preokret – izjednačio je Insinje, dok je konačan ishod postavio Verati u 86. minutu.

Njemačka je bila goropadna protiv Estonije. “Panceri” su goste ispratili sa osam pogodaka.

Rojs i Gnabri bili su dvostruki strijelci, a mrežu Estonaca tresli su još Gorecka, Gundoan, Verner i Sane.

Sigurna je bila i Francuska na gostovanju Andori. Trijumf od 4:0 potpisali su Mbape, Tuvan, Ben Jeder i Zuma.

Belgija nije dozvolila iznenađenje protiv Škotske. Trećeplasirana selekcija sa minulog Mundijala pobijedila je 3:0, golovima dvostrukog strijelca Lukakua i De Brujnea.