Fudbal Premijer liga, 28. kolo

Junajted dobio bitku za Mančester, Sitijevoj seriji pobjeda došao kraj

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Siti u gradskom derbiju rezultatom 2:0, u okviru 28. kola Premijer lige.

Iako je tim Pepa Gvardiole imao ulogu velikog favorita, susret na Etihadu prošao je u znaku čete Olea Gunara Solskjera.

Svega 101 sekunda bila je dovoljna “crvenim đavolima” da povedu na Etihadu – Bruno Fernandeš je bio siguran sa bijele tačke. Prethodno je Gabrijel Žezus faulirao Antonija Marsijala.

Uslijedila je dobra šansa i za Luka Šoa, ali se rezultat nije mijenjao sve do 50. minuta.

Dotad je Siti stvarao prilike, međutim redom su promašivali Rahim Sterling, Aleksandar Zinčenko, Rijad Marez, te Rodri koji je uzdrmao mjesto gdje se spajaju stativa i prečka.

Samo dva minuta nakon promaša španskog reprezentativca, Šo je duplirao prednost Junajteda. Bio je to odličan solo prodor iskusnog beka, a potom i realizacija poslije povratnog pasa Markusa Rašforda.

Da je nešto kasnije Marsijal bio koncentrisaniji prilikom udarca iz izgledne situacije, gosti su i definitivno mogli da prelome meč.

Siti je tražio pogodak kojim bi vratio rezultatsku neizvjesnost, ali do njega nisu došli, pa su morali da se pomire s porazom nakon serije od 21. pobjede u svim takmičenjima.

Gvardiolina ekipa ostaje na vrhu tabele sa 65 bodova, što je 11 više od drugoplasiranog Junajteda, koji je večeras upisao prvi trijumf u sezoni nad timovima iz “velike šestorke”.