Fudbal Serija A

Kaisedo ostavio Lacio u trci za LŠ

Pogotkom Felipea Kaiseda u 84. minutu, fudbaleri Lacija srušili su Krotone 3:2 u utakmici 27. kola Serije A.

Iako su dominirali većim tokom meča, Rimljani su se namučili da izađu na kraj sa posljednjeplasiranom ekipom.

Sergej Milinković Savić doveo je Lacio u vođstvo u 14. minutu, da bi Simi na isteku pola sata igre poravnao na 1:1.

Do odlaska na odmor Luis Alberto je vratio prednost “nebeskoplavima”, da bi Simi pogotkom sa bijele tačke, početkom nastavka, ponovo izjednačio rezultat.

Trenutak odluke dogodio se u završnici susreta na Olimpiku, kada je Kaisedo neutralisao šut Gonzala Eskalantea, a potom snažnim udarcem zatresao mrežu gostiju.

Lacio je današnjim trijumfom učvrstio na sedmom mjestu sa 46 bodova i ima četiri manje od četvrtoplasirane Rome.

Krotone je fenjeraš sa 15 bodova, sedam manje od sigurne zone.