Fudbal Premijer liga

Kejnova briljantna partija, Totenhem lako matirao Kristal Palas

Kada je Hari Kejn raspoložen za igru, Totenhem ne mora da brine.

Pokazala je to i utakmica 27. kola Premijer lige u kojoj su “pijevci” savladali Kristal Palas 4:1.

Kejn je najprije upisao dvije asistencije, a onda sjajnu partiju zaokružio sa dva pogotka.

Totenhem je poveo u 25. minutu,  kada je Bejl savladao Guaitu.

Gosti su izjednačili u posjlednjim trenucima prvog poluvremena kada je Benteke iskoristio sjajan centaršut Milivojevića i glavom poslao loptu iza leđa Ljorisa.

U nastavku meča Sparsi su dominirali, a već u 49. minutu na semaforu je pisalo 2:1 poslije divne akcije domaćeg tima. Na kraju je Kejn ponovo bio asistent, a preporođeni Bejl strijelac.

Tri minuta kasnije viđen je najljepši detalj meča u Londonu, a fenomonalan gol postigao je Kejn sa skoro 25 metara.

Sjajni napadač je u 76. minutu stavio tačku na odlično izdanje svog tima, a pogodak mu je „pripremio“ Son.

Trećim uzastopnim trijumfom izabranici Žozea Murinja došli su na bod do petoplasiranog Evertona i dva od četvrtoplasiranog Čelsija.

Palas je poslije dva vezana remija upisao 12. neuspjeh u sezoni i sa 34 boda trenutno je 13. u prvenstvu.