Fudbal

KK: Domaćin eliminisan, prošli Portugal i Meksiko

Rusija je ostala bez polufinala Kupa konfederacija, a iz A grupe u polufinale su se plasirali Portugal i Meksiko.

Meksiko je protiv Rusije slavio sa 2:1, dok je Portugal savladao Novi Zeland sa visokih 4:0.

Rusija je povela u 25. minutu susreta golom Aleksandra Samedova, a radost ruskih navijača trajala je svega pet minuta. Nevjerovatnu grešku napravio je ruski golman Akinfejev u 30. minutu, a kaznio je to Nestor Ahauo. Prvo poluvrijeme završeno je neriješenim rezultatom 1:1.

Meksiko je poveo sa 2:1 golom Hirvinga Lozana u 52. minutu utakmice, a to je bio konačan rezultat utakmice.

U drugom susretu grupe “A” snage su odmjerili Novi Zeland i Portugal. Predvodnik Portugalaca Kristiano Ronaldo pogodio je u 33. minutu iz penala, dok je strijelac drugog gola bio Bernardo Silva, svega pet minuta kasnije. Treći pogodak na utakmici postigao je Andre Silva u 80. minutu, a tačku na utakmicu stavio je Nani, golom nadoknadi.

Nakon trećeg kompletiranog kola, u grupi “A” Portugal je prvi sa sedam bodova, drugi je Meksiko takođe sa sedam bodova, treća je Rusija sa četiri i posljednji Novi Zeland sa jednim osvojenim bodom.

U grupi “B” sutra su na rasporedu utakmice trećeg kola između Čilea i Australije, te Njemačke i Kameruna.