Fudbal

LE: Bešiktaš razbio Olimpijakos i sa igračem manje

Dobili smo tri učesnika četvrtfinala Lige Evrope, a najzanimljivije je bilo u Turskoj.

Bešiktaš je pobijedio Galatasaraj 4:1 i nakon 1:1 iz prvog meča prošao je dalje.

Turski tim je odlično otvorio meč i stigao je do prednosti već u deseto minutu preko Abubakara. 12 minuta kasnije domaćini su stigli do velikih 2:0 preko Rajana Babela.

Ipak finiš poluvremena je pripao potpuno gostima iz Pireja. Prvo je Eljunusi sjajnim golom smanjio zaostatak svog tima, da bi nakon toga Abubakar zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte dobio direktan crveno karton.

Olimpijakosu je falio samo gol za prolaz dalje, ali umjesto toga u drugom dijelu potpuni krah Grka. Prvo je Babel donio opet svom timu dva gola prednosti, da bi Tosun stavio tačku na utakmicu.

Selta je slavila u Krasnodaru 2:0 i sa ukupnih 4:1 prošla je dalje. Ugo Maljo i Jago Aspas bili su strijelci za španski klub.

Belgijski okršaj pripao je Genku koji je pobijedio Gent. 1:1 bilo je u revanšu, a ukupno čak 6:3.