LE: Rusko slavlje u Istanbulu, dupla pobjeda Junajteda

Krasnodar, Šalke i Mančester junajted plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

Ruski tim eliminisao je Fenerbahče. Poslije pobjede 1:0 kod kuće, ekipa Krasnodara je uspjela da remijem 1:1 u Istanbulu eliminiše favorita. Smolov je u sedmom minutu šokirao domaće navijače, a pogodak Souze pred kraj prvog dijela nije pokrenuo Fenerbahče ka velikom preokretu.

Mančester junajted je rutinski završio posao u revanšu sa Sent Etjenom. Murinjo nije želio da mnogo rizikuje, pa su od prvog minuta na terenu bili Ibrahimović, Mhitarjan, Pogba, Smoling…

Upravo je reprezentativac Jermenije dao jedini pogodak, ali bi portugalskog stručnjaka mogla da brine povreda Mhitarjana, kojeg je već u 25. minutu zamijenio Rašford. Junajted je meč završio sa desetoricom jer je u nastavku za samo tri minuta dva žuta kartona dobio Bejli.

Ni duel Šalkea i PAOK-a nije donio neizvjesnost jer je već u Grčkoj bilo sve odlučeno poslije pobjede tima iz Gelzenkirhena 3:0. Šof je u 23. minutu načeo goste, ali je autogolom Nastića sastav iz Soluna izbjegao poraz.