Fudbal Liga šampiona

Mbape plesao u Minhenu, Čelsi rutinski protiv Porta

Pari Sen Žermen i Čelsi napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale Lige šampiona.

“Sveci” su kao gosti savladali Bajern 3:2 i revanširali mu se za poraz u prošlosezonskom finalu.

Rani golovi Mbapea i Markinjosa najavili su trijumf Parižana, ali uporni Bavarci su uspjeli da izjednače preko Čupo Motinga i Milera.

Ipak, još jedna majstorija Kilijana Mbapea presudila je timu Hansija Flika i stavila PSŽ u pol poziciju pred revanš.

Čelsi je takođe napravio ogroman korak ka polufinalu. “Plavci” su kao nominalni gosti, s obzirom da će se oba meča odigrati u Sevilji, pobijedili Porto 2:0.

Pobjedu ekipe Tomasa Tuhela najavio je nakon prave majstorije Mejson Maunt, da bi u završnici meča Ben Čilvel donio dva gola viška londonskom timu pred revanš.

BAJERN – PSŽ 2:3
Čupo Moting 37. – Mbape 3, 68, Markinjos 28.
PORTO – ČELSI 0:2
Maunt 32, Čilvel 85.

Tok mečeva:

85′-GOOOL! Ben Čilvel, Čelsi vodi 2:0 protiv Porta.

68′-GOOOLLL! Kilijan Mbape! Drugi put večeras trese mrežu Nojera, 2:3 u Minhenu!

60′-GOOOLL! Kimih je centrirao, a Tomas Miler skočio i pogodio za 2:2.

55′- Napada Bajern, ali Kejlor Navas u nastavku uspješno čuva mrežu svog tima.

46′- Nastavljene su utakmice u Minhenu i Sevilji.

PSŽ nakon 45 minuta vodi 2:1 na terenu Bajerna, dok Čelsi ima prednost 1:0 u duelu sa Portom u Sevilji.

37′-GOOOOL! Čupo Moting je prepolovio zaostatak Bajerna. Odličan skok i pogodak glavom.

32′-GOOOL! Vođstvo i za Čelsi protiv Porta. Lijep gol Mejsona Maunta.

28′-GOOOLL! 0:2 u Minhenu. Asistencija Nejmara i gol Markinjosa.

19′- Šansa za Bajern, Leon Gorecka glavom iz blizine, ali sjajna intervencija Kejlora Navasa.

3′-GOOOLL! Sjajna akcija PSŽ-a, asistencija Nejmara i gol Kilijana Mbapea! 0:1 u Minhenu.

2′- Prva šansa za Bajern. Čupo Moting glavom nakon kornera pogađa prečku gola Parižana.

1′-Počeli su mečevi u Minhenu i Sevilji.

Derbi će odigrati Bajern i Pari Sen Žermen. Biće to repriza prošlosezonskog finala u kojem su Bavarci sa 1:0 savladali francuskog šampiona.

Ekipa Tomasa Tuhela biće večeras oslabljena neigranjem najboljeg strijelca Roberta Levandovskog, kao i Serža Gnabrija, koji je bio pozitivan na koronavirus.

U drugom meču u Sevilji će se na neutralnom terenu sastati Porto i Čelsi.

Engleski tim favorit je, ali u utakmicu ulazi nakon ubjedljivog poraza od VBA 2:5 u Premijer ligi.