Fudbal Liga nacija

Mbape probudio Francusku, preokret Hrvatske za prvo mjesto

Fudbaleri Francuske napravili su veliki korak ka opstanku u A diviziji Lige nacija.

Aktuelni šampioni koji su još u junu ostali bez šansi da se domognu finala, su večeras igrali za opstanak.

Od starta su dominirali protiv Austrije, već poslije 90 sekundi zatresli mrežu, ali je Mbape bio u ofsajdu.

Izuzetno je raspoložen bio napadač Pari sen Žermena, stvarao sebi, ali i drugima šanse, međutim bilo je 0:0 poslije 45 minuta.

Ipak u nastavku nakon sjajnog solo prodora Mbape je našao konačno put do mreže u 56. minutu. Četiri igrača Austrije bila su oko njega. Devet minuta kasnije Žiru je postigao konačan rezultat.

Francuska je pred posljednje kolo preskočila Austriju. Te dvije selekcije se bore da izbjegnu ispadanje iz A divizije.

Hrvatska je vrlo blizu prvog mjesta u grupi poslije pobjede protiv Danske 2:1.

U drugom poluvremenu pali su golovi, a Sosa je doveo domaće do prednosti.

Eriksen je poravnao u 77. minutu.

Odmah nakon primljenog gola Majer je zamijenio Kovačića i samo dva minuta kasnije postao je heroj golom za 2:1.

Hrvatska ima deset, Danska je ostala na devet bodova.