Fudbal Plej of za elitno takmičenje

Midtijland i Krasnodar prvi put u Ligi šampiona, rutina Salcburga

Midtjiland, Krasnodar i Salcburg, posljednja su tri putnika u grupnu fazu Lige šampiona.

Danski klub je savladao Slaviju Prag 4:1 i poslije remija bez golova u Češkoj, prošao dalje.

Dobro je Slavija počela utakmicu i povela već u trećem minutu preko Olajinke.

Izjednačio je Kaba u 65. ali je to i dalje bio rezultat koji je goste vodio u grupnu fazu elitnog takmičenja.

Međutim, u finišu je domaći sastav došao do ubjedljivog trijumfa. Šolc iz penala u 83. potom Onjeka u 88. i na kraju Drejer u sudijskoj nadoknadi, donijeli su Midtjilandu istorijski plasman u Ligu šampiona.

Krasnodar je i u revanšu u Grčkoj savladao PAOK sa 2:1, baš kao u prvom duelu.

Mihalidis je postigao autogol u 73. minutu za prednost ruskog kluba, ali je samo četiri minuta kasnije El Kaduri izjednačio.

Kada se očekivala ofanziva tima iz Soluna, samo 60 sekundi poslije izjednačenje, Kabelja je osigurao plasman Krasnodara u Ligu šampiona.

Salcburg je pobijedio Makabi Tel Aviv 3:1 i poslije trijumfa od 2:1 iz Izraela, rutinski stigao do elite.

Daka je pogodio u 16. da bi Karzev nakon pola sata vratio gostima nadu.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi u prvom dijelu Sobolšai je iz penala poentirao za 2:1, dok je Daka drugim pogotkom u 68. otklonio sve dileme.

Poraženi timovi iz večerašnjih mečeva igraće u grupnoj fazi Lige Evrope.