Fudbal Serija A

Milan jedva do boda, važne pobjede Atalante i Rome

Fudbaleri Milana remizirali su na svom terenu sa Udinezeom 1:1 i Inter sjutra ima šansu da eventualnom pobjedom u Parmi dođe do šest bodova prednosti na vrhu tabele Serije A.

Brazilac Rodrigo je 68. minutu dao gol za vođstvo “zebri” na “San Siru”.

Milan je stihijski napadao i poslije nepotrebne igre rukom Jensena u posljednjim trenucima susreta dosuđen je penal za Milan, koji je iskoristio Frank Kesi.

Snagu Atalante osjetio je Krotone koji je sa 5:1 ispraćen iz Bergama.

Gosens je doveo domaće u vođstvo, izjednačio je Simi i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Međutim, za samo 10 minuta u nastavku Atalanta je preko Palomina, Murijela i Iličića prelomila utakmicu, da bi u završnici Mirančuk postavio konačan rezultat.

Roma je u Firenci osvojila važna tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona, 2:1.

Meč je odlučio Dijavara pogotkom u 90. minutu.

Prethodno je Spinacola najprije doveo “vučicu” u vođstvo, a potom autogolom izjednačio.