Fudbal Serija A, 5. kolo

Milan više nije perfektan, Romi bod u goleadi na San Siru

Zlatan Ibrahimović

Fudbaleri Milana, nakon četiri vezane pobjede na startu Serije A, igrali su neriješeno 3:3 u posljednjoj utakmici 5. kola.

“Rosoneri” su tri puta vodili na San Siru, ali je “vučica” uvijek nalazila način da odgovori zbog čega je i nagrađena bodom.

Milan je poveo već u 2. minutu nakon što je Ibrahimović rutinski iskoristio asistenciju Rafaela Leaa.

Već u 14. minutu uzvratio je Džeko, a do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Početkom nastavka Salemakers je vratio vođstvo Milanu, da bi u 71. izjednačio Veretu sa bijele tačke.

Nedugo zatim suđen je penal i u korist domaćih, a siguran sa kreča bio je Ibrahimović, trenutno prvi strijelac italijanskog prvenstva.

Konačan ishod, nakon slabe reakcije Ibrahimovića u odbrani, postavio je Kumbula u 84. minutu.

Milan je mogao do cijelog plijena, ali su Kesi i Romanjoli u samom finišu promašili velike šanse.

Četa Stefana Piolija ostala je na vrhu sa 13 bodova, dok je Roma deveta sa osam.

Milan u narednom kolu gostuje Udinezeu, dok će klub sa Olimpika dočekati Fiorentinu.