Napoli za pet minuta osvojio Rim, Juve minimalno

Fudbaleri Napolija preokretom su pobijedili Lacio 4:1 u derbiju petog kola Serije A. Juventus je minimalno pobijedio Fiorentinu, sigurni Roma, Milan, Atalanta.

Lacio je poveo protiv Napolija, ali u drugom poluvremenu nije izdržao furiozne napade Napolitanaca. Naš Adam Marušić igrao je od 25. minuta kada je zamijenio Bastosa, ali odbrana sa trojicom večeras nije donijela rezultat domaćinu.

De Vrij je bio strijelac vodećeg gola za Lacio, a Napoli je za pet minuta drugog dijela sve okrenuo. Kulibali, Kaljehon i Mertens su od 54. do 59 minuta pogodili mrežu i tako najavili trijumf gostiju koji je potvrdio Žoržinjo sa penala u 91. minutu.

Juventus je minimalno pobijedio Fiorentinu, a presudio je Mario Mandžukić golom u 52. minutu. Gosti su meč završili sa desetoricom nakon isključenja Badelja. Milan nije blistao, ali je sa 2:0 pobijedio Spal. Oba su gola stigla sa penala, prvo Rodrigez, a onda Kesi su bili strijelci.

Roma je sa 4:0 nadigrala Benevento u gostima, a dva gola postigao je Edin Džeko dok su ostala dva stigla nakon autogolova.

Napoli i Juventus imaju po 15 bodova, Inter je na 13, Milan na 12. Roma sada ima devet bodova i meč manje.