Fudbal Serija A

Novi poraz šampiona, milanski timovi sigurni

Fudbaleri Rome pobijedili su u Torinu Juventus 3:1 u posljednjem kolu Serije A.

Rimljani su slavili preokretom protiv tima u kom je trener domaćih Mauricio Sari šansu dao prvenstveno rezervistima.

Iguain je u petom minutu donio prednost Juveu, da bi raspoloženi Peroti diktirao preokret. Prvo je namjestio gol Kaliniću u 23.

Zatim je u 44. realizovao penal, da bi u 52. pogodio za 1:3.

Inter je u derbiju pobijedio kao gost Atalantu 2:0 i potvrdio drugo mjesto.

D’Ambrozio u prvom i Jang u 20. minutu osigurali su trijumf vrijedan titule viceprvaka.

Još jedan kvalitetan meč viđen je u Napulju gdje je Napoli sa 3:1 savladao Lacio.

Ruiz, Insinje sa penala i Politano dali su golove za domaće, dok je Imobile bio jedini strijelac za Rimljane. Asistenciju je upisao Marušić.

Milan je seriju sjajnih igara zaključio ubjedljivim trijumfom nad Kaljarijem 3:0.

Klavan je u 11. dao autogol. Ibrahimović u 44. nije iskoristio penal, ali se ispravio u 55. minutu.

Samo dva minuta kasnije Kastiljeho je postavio konačan rezultat.