Fudbal Serija A, 31. kolo

Od 0:2 do 4:2, Milan preokretom srušio Juventus

Fudbaleri Milana srušili su Juventus 4:2 u vrlo uzbudljivom meču 31. kola Serije A.

“Rosoneri” su do trijumfa stigli velikim preokretom, pošto je Juve u jednom momentu imao dva gola prednosti.

Nakon ne previše zanimljivog prvog poluvremena, u nastavku je prštalo od uzbuđenja.

“Stara dama” je za samo šest minuta stigla do visoke prednosti golovima Rabioa i Ronalda.

Milan se ubrzo konsolidovao i za samo pet minuta okrenuo rezultat. Ibrahimović je smanjio iz penala, Kesi izjednačio, a Leao pogodio za 3:2.

Konačan ishod meča postavio je Rebić u 80. minutu.

Juventus je ovim porazom propustio šansu da dodatno uveća prednost u odnosu na Lacio, koji je nešto ranije izgubio od Lećea 2:1.

Branilac trona je ostao na 75 bodova, sedam više od Rimljana.

Milan je 14. pobjedom u sezoni preskočio Romu i Napoli i sa 49 bodova drži peto mjesto.