Fudbal Plej of runda elitnog takmičenja

Olimpijakos i Dinamo blizu Lige šampiona, sjajan meč u Norveškoj

Fudbaleri Olimpijakosa i Dinama iz Kijeva ostvarili su pobjede, dok su Molde i Ferencvaroš remizirali, u prvim mečevima plej of runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa iz Pireja savladala je kiparsku Omoniju 2:0. Olimpijakos je bio mnogo bolji rival, ali je tek u nastavku slomio otpor tima iz Nikozije.

Matju Valbuena iz penala u 69. minutu je doveo Olimpijakos do prednosti, dok je u sudijskoj nadoknadi El Arabi postavio konačnih 2:0.

Dinamo iz Kijeva je slavio na terenu Genta 2:1.

Supriaga je već u devetom minutu najavio uspjeh ukrajinskog gianta, ali je Klajndinst uoči odlaska na odmor izjednačio.

Nakon što je Bezus za tri minuta dobio dva žuta kartona zbog kojih je Gent igrao sa desetoricom od 53. Dinamo je u 79. preko De Pene došao do gola koji ga je približio plasmanu u grupnu fazu Lige šampiona.

U goleadi u Norveškoj, Molde i Ferencvaroš su odigrali 3:3.

Mađari su vodili 2:0 nakon golova Bolija i Uzunija, ali su preokret kreirali Džejms, Eikrem i Elingsen.

Ipak, tri minuta prije kraja Haratin je iz penala izjednačio.