Fudbal

Olimpijakos slavio u Beogradu, prednost Vardara

Fudbaleri Partizana poraženi su od Olimpijakosa 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Beograđani će teško do elitnog takmičinja ove sezone, poslije ubjedljivog poraza pred svojima navijačima.

Crno-bijele je šokirao gol Bena već u šestom minutu. Ipak uzvratili su vrlo brzo. Samo četiri minuta kasnije, veoma agilni naš reprezentativac Marko Janković probio je po desnoj strani ubacio u sredinu a Tavamba je uz dosta sreće zatresao mrežu.

Partizan je u nastavku bio opasniji rival, stvorio i nekoliko prilika, nije ih iskoristio i kazna je stigla opet preko Bena. Ovaj put evrogol u 56. minutu za 1:2.

Domaći su u finišu krenuli naprijed, a presjekao ih je Emenike. On je u 88. minutu zamijenio Bena i uspio je da postigne gol koji je praktično riješio dvomeč.

Makedonski Vardar u Dansku nosi gol prednosti protiv Kopenhagena. Baloteli Džonatan dao je jedini gol u 65. minutu.

Naš Damir Kojašević ušao je u igru pet minuta prije nego što je makedonski sastav stigao do prednosti.