Fudbal Primera

Parti pokrenuo žurku u Madridu, Atletiko ostaje perfektan

Pogotkom Tomasa Partija u posljednjem minutu regularnog toka, Atletiko Madrid uspio je da dobije i treći meč od starta španskog šampionata.

Četa Dijega Simeonea je na stadionu Vanda Metropolitana savladala Eibar sa 3:2.

“Kolčonerosi” mogu biti ponosni na ovaj rezultat, s obzirom da su bili prinuđeni da jure dva gola minusa.

U uvodna dva kola Oblak je svoju mrežu ostavio netaknutom, ali je večeras kapitulirao dva puta za 20 minuta.

Najprije je Čarls utišao navijače domaćih, nakon čega je Arbila duplirao prednost Eibara.

Ipak, naširoko poznati karakter Atletika došao je do izražaja u daljem toku meča – Žoao Feliks je smanjio rezultat u 27. minutu i najavio preokret.

Ispostaviće se da su trijumf Atletiku dodnijeli rezervisti. Vitolo je početkom nastavka izjednačio, a onda je u finišu stigao i potpis Partija.

Madriđani, u čijem sastavu nije bilo Stefana Savića, jedini imaju maksimalan učinak poslije treće runde.

Eibar je osvojio samo bod.

Ranije danas je Valensija savladala Majorku 2:0, dok je Granada u gostima razbila Espanjol 3:0.