Fudbal EURO

Perišić sjajnim golom sačuvao nadu Hrvatima

Fudbaleri Hrvatske i Češke remizirali su 1:1 u drugom kolu EURO 2020.

Česima je pripalo prvo, a Hrvatima potpuno drugo poluvrijeme.

Češka je nakon 45 minuta vodila 1:0, a jedini gol dao je Šik sa penala. Sama situacija koja je dovela do najstrože kazne izazvala je dosta polemika, jer brojni analitičari tvrde da to nije bilo za najstrožu kaznu.

Hrvati se nijesu proslavili u prvom dijelu, Česi su imali bolje šanse, Šik je prijetio u više navrata.

Međutim u nastavku Dalićev tim je igrao znatno bolje.

Svakako da im je pomoglo to što je Ivan Perišić već u 47. minutu dao sjajan gol nakon prodora sa lijeve strane.

Bio je to konačan rezultat iako je Hrvatska stvorila još dvije dobre šanse. Ipak Vlašić i Petković nijesu mogli da pogode.

Češka ima četiri boda iz dva kola, dok su Hrvati upisali prvi poen nakon poraza od Engleske.

U grupi D znatno više znaće se nakon večerašnjeg okršaja Engleske i Škotske, ali je jasno da su sa ovim bodom sačuvali Hrvati šansu za drugo mjesto.