Pobjede Njemaca i Švajcaraca

Švajcarska u dobroj formi putuje u Rusiju i to je potvrdila pobjedom nad Japanom.

Švajcarci su slavili u prijateljskom meču 2:0 za dobro raspoloženje pred put na Mundijal.

Oni su postigli dva pogotka, a zanimljivo da su im to ujedno bila i jedina dva šuta u okvir gola na meču. Strijelci su bili Rikardo Rodriges iz penala i Haris Seferović.

Radovali su se i Njemci protiv Saudijske Arabije 2:1.

Nijesu blistali izabranici Joakima Leva, naročito ne u realizaciji pošto je od osam šuteva u okvir gola samo dva puta pogođena mreža i to je jedan gol bio djelo Havsavija koji je postigao autogol.

Verner je uz to bio strijelac za Njemce, koji su u drugom poluvremenu napravili pet zamjena.

Poraz je ublažio Al Jasim koji je šest minuta prije kraja ispravio neuspješan pokušaj sa penala Al Salavija.