Fudbal kvalifikacije za ligu šampiona

Poraz Zvezde u Kazahstanu, povreda Kosovića

Favorizovana Crvena zvezda izgubila je u Almatiju od Kairata sa 2:1 u prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tim Dejana Stankovića odigrao je ispod očekivanja, pa će u revanšu na stadionu Rajko Mitić morati da juri trijumf od dva gola razlike.

Kairat je pokazao da posjeduje kvalitet i da ima čemu da se nada, što je na svojoj koži osjetio Makabi Tel Aviv u prvom kolu kvalifikacija.

Domaći su poveli zahvaljujući Kanteu u 24. minutu, a onda je Mikanović autogolom u 57. minutu izjednačio rezultat.

Trijumf prvaku kazahstana donio je nekadašnji član Partizana Banjak u 79. minutu.

Naš reprezentativac Nebojša Kosović bio je u startnoj postavi Kairata, ali je zbog povrede izašao već u 12. minutu.