Prvi kiks Barselone, Đirona sa igračem više odoljela na Nou Kampu

Fudbaleri Barselone upisali su prvi kiks u sezoni – aktuelni prvak Španije je u okviru 5. kola Primere remizirao sa Đironom 2:2.

Lionel Mesi je golom u 19. minutu donio vođstvo domaćinu ovog susreta, ali je od tog trenutka sve otišlo na gore za Katalonce.

Štoper Lengle je u 35. minutu dobio crveni karton nakon udaranja laktom protivnika u glavu.

Đirona to kažnjava sa dva pogotka Stuanija, u finišu prvog i početkom drugog poluvremena.

Ipak, pozitivan rezultat za Barsu izvukao je defanzivac Đerar Pike golom u 63. minutu.

Nakon remija na Nou Kampu, Katalonci su sada izjednačeni sa Realom i oba tima imaju po 13 bodova na diobi prvog mjesta.

Ranije u toku dana Sevilja je sa 6:2 na gostovanju pobijedila Levante, Viljareal i Valensija igrali su bez golova, dok je duel između Betisa i Bilbaa okončan 2:2.