Razigrani Arsenal uknjižio sedmu pobjedu zaredom

Fudbaleri Arsenala savladali su Lester 3:1 na zatvaranju 9. kola Premijer lige.

Londonski tim ponovo je prikazao odličnu igru i u velikom stilu uknjižio sedmu uzastopnu pobjedu.

Posebno su se istakli Ektor Beljerin, Mesut Ozil i Pjer-Emerik Obamejang.

Španski bek je najprije dao autogol, pošto u 31.minutu nije uspio da otkloni opasnost prilikom udarca Čilvela.

Ipak, Beljerin se iskupio sa dvije odlične asistencije. Arsenal je izjednačio u samom finišu prvog poluvremena, poslije fenomenalne akcije koju je pogotkom krunisao Ozil.

Potom je Unaj Emeri napravio pravi potez pojačavši napad Obamejangom. Samo dva minuta po ulasku u igru reprezentativac Gabona je savladao Kaspera Šmajhela.

Lester nije dobio ni šansu da se konsoliduje, pošto je nedugo zatim Obamejang iskoristio nesebično dodavanje Ozila i postavio konačnih 3:1.

“Tobžije” su poslije večerašnjeg slavlja bodovno izjednačeni sa gradskim rivalima Čelsijem i Totenhemom. Osvojili su po 21 bod, što je dva manje od Mančester Sitija i Liverpula.

“Lisice” su nakon petog poraza u sezoni ostali na 11. poziciji sa 12 bodova.

Pol
Pol

Venger je od velikog kluba napravio mali.Kamo srece da je otisao prije 10 god.Emeri ga polako vrace dje mu je i mjesto.