Fudbal Primera

Real Madrid vodio 3:0, pa strahovao do kraja

Fudbaleri Real Madrida savladali su Levante 3:2 u utakmici četvrte runde španske Primere.

Kraljevski klub je furiozno odigrao prvi dio susreta, stekao ubjedljivu prednost, ali ispostavilo se da to nije bila garancija sigurne pobjede.

Pogocima Karima Benzeme u 25. i 31. minutu, te Kazemira uoči odlaska na odmor, Real je najavio laku pobjedu.

Ipak, Levante se nije predao, već je golovima Borhe Majorala i Gonzala Melera vratio rezultatsku neizvjesnost, a onda u sudijskom dodatku preko Rubena Vesa umalo i šokirao Madriđane – srećom po domaće, Tibo Kurtoa je bio na visini zadatka.

Na današnjoj utakmici prve minute u Primeri upisali su Eden Azar i Eder Militao.

Naš reprezentativac Nikola Vukčević igrao je do 56. minuta.

Real Madrid poslije druge pobjede u sezoni ima osam bodova, dva više od Levantea.