Fudbal Liga šampiona

Real odolio na Enfildu, Siti opet bolji od Borusije

Real i Mančester siti pridružili su se Pari Sen Žermenu i Čelsiju u polufinalu Lige šampiona.

Nakon trijumfa u prvoj utakmici 3:1, Madriđani su večeras odigrali bez golova na terenu Liverpula.

Dosta prilika imao je domaći tim, najbolje su propustili Salah, Mane i Firmino, a sa druge strane je Benzema pogodio stativu, uz još nekoliko solidnih pokušaja.

Međutim, rezultat se nije mijenjao, pa će Real protiv Čelsija tražiti vizu za veliko finale.

Borusija je odlično započela revanš protiv Sitija i golom mladog Belingema vodila na poluvremenu.

Međutim, jeftino su dozvolili rivalu da se vrati u igru. Nakon što je rukom loptu udario u svom kaznenom prostoru Emre Džan, sviran je penal za “građane”, koji je iskoristio Marez, da bi nedugo zatim mladi Foden lijepim golom sa distance otklonio sve dileme oko putnika u polufinale elitnog takmičenja.

LIVERPUL – REAL 0:0 (prvi meč 1:3)
BORUSIJA D. – MANČESTER SITI 1:2 (prvi meč 1:2)
Belingem 16. – Marez 55, Foden 75.

Tok utakmica:

75′-GOOOOL! Mladi Foden za 1:2, Siti je praktično u polufinalu! Sjajan udarac sa 18 metara i gol za preokret u Dortmundu.

68′- Liverpul je ofanzivniji i u nastavku, ali i dalje nema golova na “Enfildu”.

55′-GOOOOLL! Rijad Marez iz penala je izjednačio u Dortmundu! Sada Siti ima rezultat za polufinale! Prethodno je Džan igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

46′- Nastavljene su utakmice.

Nakon 45 minuta Real i Borusija bliži su polufinalu.

42′- Dobra šansa za Vajnalduma, iz blizine šutira prekog gola Reala.

25′- De Brujne pogađa prečku gola Borusije, ostaje 1:0!

20′- Benzema pogađa stativu, dosta sreće za Liverpul!

16′-GOOOL! Mladi Belingem za vođstvo Borusije protiv Sitija. “Milioneri” imaju rezultat za polufinale!

2′- Velika šansa za Liverpul. Dugu loptu ka Maneu uputio je Kabak, Senegalac je iz prve proslijedio Salahu, kome je zicer odbranio Salah.

1′-Počele su utakmice u Liverpulu i Dortmundu.

“Redsi” će dočekati Real, nakon što su u prvom meču poraženi sa 3:1.

Ne blista ekipa Jirgena Klopa u Premijer ligi, pa će u Ligi šampiona pokušati da spasi sezonu.

Real je sa druge strane u trci i za titulu u Primeri, ali će večeras biti oslabljen bez Azara, Ramosa, Karvahala, Vaskesa…

Borusija dočekuje Mančester siti, koji je prvu utakmicu dobio 2:1.

Borba za polufinale biće otvorena, a uloga favorita pripada timu Pepa Gvardiole.

Sinoć su mjesto među četiri najbolje ekipe u Evropi obezbijedili Čelsi i PSŽ.