Fudbal

Savić se vratio, Atletiko pobijedio

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su Deportivo La Korunju 1:0 u meču 30. kola Primere.

Stefan Savić je u reprezentativnom dresu pokazao da se oporavio od povrede, a večeras je zauzeo mjesto u prvoj postavi tima sa Vanda Metropolitana i odigrao je svih 90 minuta u novoj pobjedi svog tima.

Kolčonerosi nijesu blistali, čak je gost bio bolji u pojedinim djelovima meča, ali je presudio gol Kevina Gameria sa penala u 34. minutu.

Deportivo je u prvom dijelu tri puta priprijetio, dva puta je probao Lukas Perez, jednom Parada, ali je Oblak ostao nesavladan.

Najveću šansu za domaće u drugom dijelu propustio je Dijego Kosta, koji je šutirao tik pored stative u 66. minutu.

Kazna je umalo stigla deset minuta prije kraja, kada je Zakarija Bakali šutirao pored lijeve stative Oblakovog gola.

Atletiko je upisao 20. pobjedu u prvenstvu i ima devet bodova manje od lidera šampionata Barselone.