Fudbal LIGA KUP ENGLESKE

Siti goropadan na Emirejtsu, istorijski podvig Brentforda

Fudbaleri Mančester Sitija s lakoćom su izborili plasman u polufinale engleskog Liga kupa.

“Građani” su iskoristili lošu formu Arsenala i na Emirejtsu očitali lekciju rivalu za ubjedljivih 4:1.

Utakmica je otvorena ranim golom Gabrijela Žezusa, ali je Arsenal do odlaska na odmor izjednačio preko Lakazeta.

U nastavku dominacija trostrukog uzastopnog pobjednika ovog takmičenja – redom su pogađali Marez, Foden i na kraju Laport.

Razlog za veliko slavlje imaju navijači Brentforda, čiji ljubimci su savladali Njukasl sa 1:0 i tako ostvarili najveći uspjeh u istoriji kluba.

Prvi put za 131 godinu postojanja, član Čempionšipa se plasirao u polufinale jednog takmičenja – junak je Džoš Dasilva koji je u 66. minutu postigao jedini gol na utakmici.

Preostala dva učesnika polufinala saznaćemo u srijedu, a sastaju se: Stouk – Totenhem i Everton – Mančester junajted.