Siti ključeve titule uzeo na Old Trafordu

Možda i ključnu pobjedu u borbi za odbranu titule u Premijer ligi, Mančester siti ostvario je večeras na terenu gradskog rivala Junajteda 2:0.

“Građani” su uspjeli da se vrate na lidersku poziciju sa bodom više od Liverpula, uoči posljednja tri kola prvenstva.

Junajted je igrao veoma dobro u prvom poluvremenu i praktično potpuno spriječio Siti da nametne svoj ritam igre.

Međutim, prelako su “đavoli” primili pogodak. Strijelac je bio Bernardo Silva u 54. minutu, dok ga je nijemo posmatrao Luk Šo, bez pokušaja da ga blokira.

Sve je odlučeno u 66. kada je akciju povukao Sterling, uposlio Sanea, a ovaj šutirao po sredini gola. Loše je u toj situaciji reagovao De Hea i sve je bilo riješeno.

Junajted je u krizi, ali na njegovu sreću ni ostali kandidati za plasman u Ligu šampiona ne blistaju, pa je Arsenal večeras izgubio na gostovanju Volvsu 3:1.

“Vukovi” su sva tri gola dali u prvom dijelu, a strijelci su bili Neves, Doerti i Žota.

U nastavku je Sokratis smanjio, ali je Arsenal izgubio drugi put zaredom i ostao peti sa bodom manje od Čelsija, a dva više od Mančester junajteda.