Slavlje azura u Poljskoj

Fudbaleri Italije pobijedili su selekciju Poljske na gostovanju sa 1:0 u grupi 3 elitne divizije Lige nacija.

Poljaci su večerašnjim neuspjehom definitivno zauzeli posljednje mjesto u grupi i to znači da će u sljdećem ciklusu novoformiranog takmičenja igrati u nižem rangu, odnosno B diviziji.

Djelovalo je da će i ovaj meč, kao i prethodni istih rivala, biti završen bez pobjednika, ali je Kristijano Biragi u drugom minutu sudijske nadoknade bio veoma snalažljiv poslije dodavanja Kevina Lazanje.

Portugal je lider grupe sa šest bodova, Italija je druga sa četiri, dok je Poljska na dnu sa jednim poenom.

U isto vrijeme u Grupi 1 Lige C, Izrael je pred svojim navijačima savladao Albaniju sa 2:0. Hemed je u osmom minutu doveo Izrael u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Saba u 83. minutu.

Izrael je sada prvi sa šest bodova, Škotska je druga sa tri i utakmicom manje, a Albanija je treća, takođe sa tri boda.