Fudbal

Šok na Stamford Bridžu, Everton slavi Runija, Siti siguran

Aktuelni prvak Engleske, Čelsi, izgubio je na Stamford Bridžu od Barnlija 3:2 na startu nove sezone.

Za “plavce” je krenulo po zlu u ranoj fazi meča, kada je isključen kapiten Kejhil.

Prednost igrača više gosti su maksimalno iskoristili i do kraja poluvremena napunili mrežu londonskog kluba.

Dva puta je pogodio Vouks, dok se u strijelce upisao i Vord.

Morata je smanjio prednost rivala u 69. minutu, a onda je uslijedio još jedno isključenje – Fabregas je morao u svlačionicu.

Ipak, i sa dva fudbalera manje na terenu Čelsi je uspio da vrati rezultatsku neizvjesnot pogotkom Davida Luiza.

Drhtao je Barnli u nadoknadi vremena, ali je uspio da odoli.

Everton je protiv Stouka na Gudisonu slavio na leđima povratnika Vejna Runija.

Mančester Siti je opradao ulogu favorita na gostovanju Brajtonu. “Građani” su tek u drugom dijelu igre naplatili ogroman posjed lopte.

Aguero je načeo goste u 70.minutu poslije odlične akcije De Brujnea i Davida Silve, a pet minuta kasnije sve je bilo riješeno kada je Dank postigao auto-gol.