Fudbal Bavarci nadigrali Borusiju

Spektakl u Minhenu: Bajern poslije goleade do pehara Superkupa

Fudbaleri Bajerna pobijedili su u Minhenu Borusiju Dortmund 3:2 i osvojili Superkup Njemačke.

Odličan uvod u meč imali su domaći jer su golovima Tolisoa i Milera vodili 2:0 nakon 32. minuta.

Međutim, u završnici prvog dijela Brant je vratio nadu gostima, da bi nakon asistencije Dilejnija, Haland izjednačio.

Pet minuta kasnije Haland je mogao da kompletira veliki preokret, ali je Nojer intervencijom sačuvao mrežu.

Činilo se da će produžeci ili penali odlučiti pobjednika, ali je u 82. minutu neoprezno na sredini terena loptu izgubio upravo Dijelni, uslijedila je akcija Kimiha i Levandovskog i realizacija veziste Bajerna iz drugog pokušaja, nevjerovatnom reakcijom dok je bio na zemlji, poslije intervencije Hilca.