Moćni Lacio jači od Rome i sudija

Keita Balde

Lacio je gazda u Rimu – “nebesko-plavi” su u derbiju “Della capitale” pobijedili Romu 3:1 u 34. kolu Serije A.

Mogao je ovaj meč ostati i upamćen po nevjerovatnom previdu sudije Orsata, koji je svirao nepostojeći penal za Romu. Naime, Valas je uklizao, ali je bio skoro pola metra od Strotmana, koji je pao kao da ga je grom pogodio, a De Rosi je sa 11 metara u tom momentu izjednačio.

Prethodno je Lacio poveo golom danas neuhvatljivog Keite Baldea. Preciznim udarcem u 12. minutu savladao je Šćešnija, koji je sa nekoliko odbrana spriječio ubjedljiviji trijumf Lacija.

Drugi gol za Lacio za vođstvo od 2:1 postigao je Dušan Basta u 50. minutu. Šutirao je sa 15 metara, loptu je malo zakačio i Facio i ona je završila u mreži Rome.

Potom se ekipa Simonea Inzagija odlučila da šansu čeka iz kontra napada i pet minuta prije kraja Lulić je povukao brzu akciju, sjajno asistirao za Keitu, koji je zaključio derbi.

U završnici je crveni karton dobio fudbaler Rome Ridiger zbog nesportskog starta na Filipa Đorđevića.

Posljednji 44. put protiv Lacija je igrao i Franćesko Toti, koji je dobio šansu u završnih 20 minuta.

Lacija na putu ka pobjedi nije spriječio ni peh na zagrijavanju, kada se povrijedio najbolji strijelac Ćiro Imobile.

“Nebesko-plavi” poslije 34 kola imaju 67 bodova i nalaze se na četvrtom mjestu. Roma je treća sa 75, a Napoli večeras ima šansu da u slučaju pobjede nad Interom priđe na samo bod “vučici”.