Fudbal

Sutjeska druga, Budućnost peta

Prvi memorijalni turnir “Milan Mika Zirojević u Nikšiću je okončan, a prvi osvajač takmičenja koje se igra u čast legende nikšićnog fudbala je mađarska Puškaš akdemija.

Puškaš je u finalu savladao našu Sutjesku sa čak 6:0, što znači da su pioniri “plavo – bijelih osvojili drugo mjesto. Mađari su dominantno došli do trofeja, a zanimljivo je da su protiv oba naša predstavnika postigli po šest pogodaka Budućnost su u 1. kolu savladali sa 6:1, a Sutjesku juče sa 6:0.

Treće mjesto je osvojio sarajevski Željezničar koji je bio bolji od mostarskog Zrinjskog sa 2:1, dok je petu poziciju prigrabila Budućnost. “Plavi su u borbi za peto mjesto savladali makedonski Vardar sa 2:1, a golove su postigli Anel Asović i Vladimir Perišić. A sedmu poziciju na turniru kraj Bistrice je osvojila Crvena zvezda pobjedom od 2:1 nad Vlaznijom.