Fudbal

Sutjeska odbranila crnogorski tron

Titula ostaje u Nikšiću – fudbaleri Sutjeske odbranili su crnogorski tron i četvrti put u klupskoj istoriji došli do trofeja namijenjenog prvaku države.

Četa Nikole Rakojevića je u pretposljednjoj rundi pobijedila Grbalj sa 2:0 i tako u svoju korist riješila šampionsku trku sa ekipom Budućnosti.

Trijumf Sutjesci donijeli su Marušić i Marković.

Budućnost je u Pljevljima remizirala sa Rudarom 2:2. Golove za domaće dali su Zečević i Vuković, dok su za Podgoričane pogađali Boljević i Stojiljković.

Zeta je zadržala treće mjesto nakon ubjedljivog trijumfa nad Mornarom 3:0. Golubovčani i dalje imaju dva boda viška u odnosu na OFK Titograd koji je danas savladao Lovćen 3:1.

Iskra je na stadionu pod Malim brdom deklasirala Petrovac 4:0.

Prva liga, 35.kolo:

Sutjeska – Grbalj 2:0 (Marušić 2, Marković 68)
Rudar – Budućnost 2:2 (Zečević 52, Vuković 72 – Boljević 21, Stojiljković 54)
Mornar – Zeta 0:3 (Krstović 4, Sekulić 22, Vukčević 78)
Lovćen – OFK Titograd 1:3 (Đurović 70 – Pavićević 31, Sekulić 54, Brnović 92)
Petrovac – Iskra 0:4 (Drinčić 57, Rogošić 72, Pejović 79, Nikač pen. 87)

Tabela: Sutjeska 71, Budućnost 65, Zeta 58, OFK Titograd 56, Iskra 47, Petrovac 46, Grbalj 45, Rudar 41, Lovćen 26, Mornar 12.

Lista strijelaca: Krstović (Zeta) 15, Vujačić (Budućnost) i Marković (Sutjeska) 12, Pavićević (OFK Titograd) 11, Kordić (Grbalj) i Đalović (Rudar) 10.

Tok utakmica:

90+2.minut – GOOOL! Mladi Brnović stavlja tačku na trijumf OFK Titograd. Njegov prvijenac u dresu “romantičara”.

87.minut – GOOOL! Ponovo se raduje Iskra, Nikač iz penala povećava na 4:0.

79.minut – GOOOL! I Iskra stiže do 3:0 protiv nemoćnog Petrovca. Upisao se Pejović.

78.minut – GOOOL! Zeta još ubjedljivija, pogodak Vukčevića za 3:0.

72.minut – GOOOL! Rogošić za vođstvo Iskre od 2:0 u Petrovcu.

72.minut – GOOOL! Rudar poravnava protiv Budućnosti. Rezervista Vuković za 2:2.

70.minut – GOOOL! Đurović vraća nadu Lovćenu u Danilovgradu.

68.minut – GOOOL! Sutjeska leti ka tituli, Marković je duplirao vođstvo lidera.

57.minut – GOOOL! Trese se mreža i u Petrovcu, vodi Iskra zahvaljujući Drinčiću.

54.minut – GOOOL! Sekulić za 2:0. OFK Titograd uvećava prednost protiv Lovćena.

54.minut – GOOOL! Stiže reakcija Budućnosti. Stojiljković vraća vođstvo Podgoričanima.

52.minut – GOOOL! Izjednačenje u Pljevljima. Zečević je matirao Mijatovića.

Poluvrijeme: Sutjeska je na 45 minuta od odbrane titule. Nikšićani vode protiv Grblja, dominiraju, stvaraju šanse i pravo je čudo kako se mreža tima iz Radanovića nije zatresla još koji put. U prednosti su i fudbaleri Budućnosti, OFK Tiotograda i Zete. Golova nema samo u Petrovcu.

31.minut – GOOOL! Vode gosti u Danilovgradu. Pavićević je pogodio za OFK Titograd.

22.minut – GOOOL! Zeta je duplirala prednost protiv fenjeraša. Upisao se Sekulić.

21.minut – GOOOL! Boljević dovodi Budućnost u vođstvo. Njegov šut sa distance nije uspio da odbrani Popović.

15.minut – Sutjeska dominira na stadionu kraj Bistrice. Velike prilike već su propustili Marković i Ćetković.

4.minut – GOOOL! Vodi Zeta protiv Mornara, strijelac Krstović. Njegov 15. pogodak u šampionatu.

2.minut – GOOOL! Sjajno otvaranje za lidera, Sutjeska stiže do prednosti zahvaljujući Marušiću.

Najava mečeva:

U Nikšiću je sve spremno za feštu i proslavu nove titule, četvrte u klupskoj istoriji. Sutjeska sa četiri boda viška u 0dnosu na Budućnost ulazi u sam finiš šampionske trke i eventualnim trijumfom nad ekipom Grblja posao bi bio kompletiran.

Ukoliko tim Nikole Rakojevića napravi kiks, a Budućnost slavi u Pljevljima, odluka o prvaku odložila bi se za posljednje kolo kada bi konkurenti za trofej u direktnom duelu riješili konačnog pobjednika.

Zeta je na trening kampu FSCG gost novom drugoligašu Mornaru, OFK Titograd ide na noge Lovćenu, takođe na neutralnom terenu u Danilovgradu.

Na stadionu pod Malim brdom rivali su Petrovac i Iskra.

5-3

Cestitke Sutjesci, potpuno yasluyeno. A buducnost neka se zapita i neka njima sluzi na casti kako su pokusali da dodju do titule.

Joko
Joko

Cestitke igracima,trenerima i upravi. A Buducnost je …proslost

Jecmenica
Jecmenica

Buducnost je bolestan klub, zavist ih izjede.

FK Lovćen
FK Lovćen

Čestitke Sutjesci na osvojenoj tituli. Nadamo se iskreno da će i KUP na Cetinje kao što je titula u Nikšić.