Fudbal

Sutjeska prijeti vodećem i dvojcu, porazi Budućnosti i Mladosti

Fudbaleri Budućnosti i Mladosti doživjeli su poraze i u 28. kolu fudbalskog šampionata, pa Sutjeska se sada uključuje u šampionsku trku.

Nikšićani su u gostima pobijedili baš Mladost 3:1. Domaći su poveli preko Petrovića, a onda je uslijedila fenomenalna igra Sutjeske, tri gola, a moglo je i više. Božović je bio dvostruki strijelac, upisao se i Ivanović.

Budućnost nije iskoristila poraz Mladosti, da napravi možda i nedostižnu prednost u odnosu na konkurenta za titulu. Podgoričani su opet razočarali i dozvolili Grblju da nastavi sa sjajnim rezultatima i praktično osigura opstanak u sedmici kada je stigao do istorijskog plasmana u finale Kupa.

Zeta je neočekivano lako pobijedila Dečić, a borba za opstanak se nastavlja. Lovćen je deklasirao Petrovac sa čak 6:0 i prišao je primoskom timu na pet, a Rudaru na četiri boda. Iskra je iskoristila gostovanje Jedinstvu da ode na čak 39 bodova.

Rezultati:
Mladost – Sutjeska 1:3
Petrović 14. – Božović 22, 56, Ivanović 60.
Grivić 34, Ajković 70

Tabela: Budućnost 51, Mladost 47, Dečić 45, Zeta 45, Sutjeska 45, Grbalj 41, Iskra 39, Petrovac 36, Rudar 35, Lovćen 31, Bokelj 28, Jedinstvo 11.

tok mečeva:

GOLLLLLLL – Ajković daje gol za prednost od 2:0 Grblja! Šok pod Goricom gdje se igra bez navijača.

GOLLLLLL – 6:0 na Cetinju. Kakva partija Lovćena.

GOLLLLLL – Pešukić pogađa za 3:0 Zete.

GOLLLLLL – Lovćen ima ogromnih 5:0 nakon gola Martinovića. Debakl Petrovca.

GOLLLLL – Paunović je uvećao prednost Iskre u Bijelom Polju.

GOLLLLLL – Lovćen ima ogromnih 4:0. Montenegro je u 47. minutu zatresao mržeu.

GOOLLLLLL – Budućnost opet gubi! Grivić je doveo Grbalj do prednosti u 34. minutu

Gotova su poluvremena na mečevima koji su krenuli od 16:30. Igra se pod Goricom, gdje je Grbalj preko Lazarevića pogodio stativu gola Budućnosti.

GOLLLLLLLL – Fantastičan gol Đurovića za 3:0 na Cetinju.

GOOLLLLLLLLL – Krstović u 25. minutu duplira prednost Zete.

GOLLLLLLL – Baćo Nikolić, 2:0 ima Lovćen na Cetinju.

GOLLLLLLLLLL – Iskra vodi u Bijelom Polju. Bošnjak je dao gol za Danilovgrađane u osmom minutu.

GOLLLLLLLLLL – Lovćen vodi protiv Petrovca od 13. minuta. Lopičić strijelac.

GOLLLLLLLLLLL – Adžović u trećem minutu daje gol za vođstvo Zete, iz penala.

Počinju četiri meča u 16:30h.

GOOOOOLLL – Poček je probio po desnoj strani, potom je blokiran udarac Božovića, ali je Igor Ivanović savladao Ljuljanovića . 3:1 za Sutjesku.

GOOOOOOLLL- Poslije promašene velike prilike pogodak Bojana Božovića. Njegov drugi gol danas, Sutjeska je preokrenula u 56. minutu.

Zicer za Sutjesku ne koristi Bojan Božović, sjajna intervencija Ljuljanovića u 55. minutu.

Nastavljena je utakmica, očekuje se otvorena igra jer oba tima jure pobjede. Fudbal je u prvih 45 minuta bio iznad crnogorskih klupskih standarda.

Završen je prvi dio meča u Podgorici, rezultat je 1:1. Mladost je bila bolja do izjednačenja Sutjeske, a onda su Nikšićani propustili nekoliko prilika za preokret.

GOOOOOLL– Uzvraća Sutjeska na Starom aerodrom. Bojan Božović je poslije prekida izjednačio u 22. minutu.

GOOOOOLL-“Romantičari” vode od 14. minuta. Strijelac je mladi Zoran Petrović. Asistent je bio Marko Burzanović.

Počela je utakmica na Starom aerodromu, derbi između Mladosti i Sutjeske.

Grivić 34

Tabela: Budućnost 51, Mladost 47, Dečić 45, Zeta 42, Sutjeska 42, Grbalj 38, Petrovac 36, Iskra 36, Rudar 34, Lovćen 28, Bokelj 27, Jedinstvo 11.

Budućnost izlaz iz krize i pobjedu za korak ka tituli traži protiv Grblja, dok se u derbiju na Starom aerodromu sastaju Mladost i Sutjeska.

Zeta je domaćin odličnom Dečiću, Iskra u Bijelom Polju traži bodove spasa, baš kao i Lovćen u duelu sa Petrovcem.

Važan meč u borbi za opstanak čeka i Rudar na terenu Bokelja.