Švajcarska odoljela Španiji

Fudbaleri Španije i Švajcarske remizirali su 1:1 u pripremnom meču za Svjetsko prvenstvo.

Solidan fudbal u Viljarealu, dobar tempo u većem dijelu meča i remi. Španija je bila bolja, promašila je solidan broj šansi, posebno u finišu meča kada je bilo jasno da baš žele pobjedu pred svojim navijačima.

Španci su poveli u 29. minutu, Silva je vratio loptu na ivicu šesnaesterca, a Odriozola je sjajno uhvatio i pogodio mrežu za 1:0.

Nakon serije izmjena na obije strane, Švajcarci su poravnali u 62. minutu kada se Rodrigez dobro snašao.

Španija je u finišu bila u stilu svog nadimka, furiozna. Somer je odbranio sjajan šut Lukasa, a onda u nadoknadi Naćo je pogodio okvir gola.

Ostalo je 1:1, a Španci će do početka Mundijala odigrati još meč sa Tunisom devetog juna.