Fudbal premijer liga, 35. kolo

Totenhemu gradski derbi, Arsenal od sjaja do očaja

Fudbaleri Totenhema savladali su Arsenal 2:1 u derbi meču 35. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Žozea Murinja sada ima dobre šanse da se domogne mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

“Tobdžije” su povele sjajnim pogotkom Lakazeta u 17. minutu. Francuz je sa 20 metara snažnim udarcem pogodio same rašlje i donio prednost Arsenalu.

Međutim, poslije nepuna dva minuta je Totenhem izjednačio. Katastrofalnu grešku Kolašinca kaznio je Son.

Korejac je izašao sam ispred Martineza i rutinski realizovao šansu za izjednačenje u 19. minutu.

Trijumf Totenhemu donio je defanzivac. Poslije kornera u 81. minutu najviši u skoku bio je Alderveireld i glavom je zatresao mrežu gradskog rivala.

Na kraju, trijumf Totenhema, koji ih je doveo na samo dva boda od Šefilda i mjesta koje vodi u Evropu.

Arsenal je prekinuo seriju od četiri utakmice bez poraza (tri pobjede i remi) i sa 50 bodova na diobi je devete pozicije sa Barnlijem.