Fudbal CFL

Budućnost za korak bliža tituli, Sutjeska ne posustaje

FK Budućnost

Bez promjena u trci za titulu uoči posljednja dva kola – Budućnost i Sutjeska upisale su pobjede u 34. rundi Meridianbet Prve lige.

Podgorički “plavi” su dobrim otvaranjem utakmice osigurali bodove u Bijelom Polju.

Pogotke za tim Miodraga Džudovića dali su Vasilije Terzić u petom i Marko Simić u 11. minutu, da bi pred kraj prvog dijela na 1:2 smanjio Haris Banda.

Konačan rezultat je u sudijskoj nadoknadi nastavka postavio Marko Mrvaljević.

Budućnost je sačuvala tri boda prednosti u odnosu na Sutjesku, koja je kod kuće savladala Rudar 2:1.

Slavili su Nikšićani bez golgeterskog učinka Tajrona Konrada poslije dužeg vremena.

Poveli su preko Srđana Krstovića, izjednačio je Aleksa Golubović, a meč odlučio Marko Matanović u 62. minutu.

Arsenal i Dečić ostali su na istom broju bodova u borbi za vrh poslije remija bez golova, dok je važne poene u pokušaju da izbjegnu baraž osvojio Mornar na terenu Petrovca.

Meč je odlučio Marko Ćetković, pet minuta prije poluvremena.

Jezero je golovima Redžepagića i Pavlovića izašlo iz zone baraža, a Iskru ostavilo na posljednjem mjestu.

Edis Redžepagić 40′, Vojin Pavlović 84′

TABELA: Budućnost 67, Sutjeska 64, Jedinstvo 47, Dečić 47, Arsenal 47, Petrovac 42, Mornar 41, Jezero 37, Rudar 35, Iskra 30.

TOK UTAKMICA:

90′-GOOLLL! Marko Mrvaljević je potvrdio pobjedu Budućnosti u Bijelom Polju.

84′-GOOOOL! Pogodak Vojina Pavlovića iz penala, Iskra je pred pobjedom, vodi 2:0 protiv Jezera.

62′-GOOOOL! Opet prednost za Sutjesku, pogodio je Marko Matanović.

48′ – GOOOL!!! Izjednačenje u Nikšiću. Rudar preko Golubovića dolazi do 1:1 protiv Sutjeske.

Poluvremena su na svim utakmicama 34. kola Meridianbet 1. CFL. Budućnost i Sutjeska vode i nastavljaju šampionsku trku. Do prednosti su stigli Jezero i Mornar, golova nema u duelu Arsenala i Dečića.

45′ – GOOOL!!! Jedinstvo je smanjilo protiv Budućnosti na 2:1, pogodio je Banda u nadoknadi prvog poluvremena.

40′ – GOOOL!!! Gol u Petrovcu. Vodi Mornar, mrežu Petrovca zatresao je Ćetković.

40′ – GOOOL!!! Jezero stiže do prednosti protiv Iskre, važan duel u borbi za opstanak

26′ – GOOOL!!! Sutjeska vodi protiv Rudara, strijelac je bio Krstović.

11′ – GOOOL!!! Budućnost hita ka tituli! Novi gol u mreži Jedinstva, ovaj put strijelac je bio Simić.

5′ – GOOOL!!! Budućnost je već stigla do gola u Bijelom Polju, strijelac je bio Terzić.

1′ – Počele su sve utakmice 34. kola Meridianbet 1. CFL.