Fudbal meridianbet cfl (26. kolo)

Sutjeska i Budućnost izjednačeni na tabeli

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti pred reprezentativnu pauzu imaju isti broj bodova na vrhu tabele Meridinabet Prve lige.

Nikšićani su danas osvojili bod u Petrovcu (1:1).

Vodili su golom Strikovića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, početkom nastavka je domaćin do izjednačenja i remija stigao kada je autogol postigao Stijepović.

Budućnost je u Beranama bila bolja od Jezera (2:1). Vodila je preko Grbića, Jezero poravnalo pogotkom Toškovića, da bi tri boda “plavima” osigurao Lusero.

Sutjeska i Budućnost imaju po 49 bodova, s tim što podgorički tim ima meč manje…

Bitan trijumf u borbi za opstanak je ostvario Rudar koji je u Radanovićima savladao Arsenal (1:0, gol Janketića), dok je Iskra osvojila bod u Baru protiv Mornara – 0:0.

Pogodaka nije bilo ni u duelu Jedinstva i Dečića.

Rezultati:
Petrovac – Sutjeska 1:1
Stijepović (autogol) 49 – Striković 45+2.
Mornar – Iskra 0:0
Jedinstvo – Dečić 0:0 (0:0)
Jezero – Budućnost 1:2 (0:1)
Tošković 47′ – Grbić 14, Lucero 50.
Arsenal – Rudar 0:1 (0:1)
Janketić 13.

Tabela: Sutjeska, Budućnost 49, Petrovac 37, Arsenal 35, Dečić 34, Mornar 31, Jedinstvo 30, Jezero 28, Rudar 26, Iskra 25.

Tok utakmica:

Završeni su mečevi Petrovac – Sutjeska 1:1 i Mornar Iskra 0:0.

49′ – GOOOL! Izjednačio je Petrovac protiv Sutjeske, autogol je postigao Stijepović.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme u Petrovcu i Baru.

45′ – GOOOL! Povela je Sutjeska u posljednjim trenucima prvog poluvremena, mrežu Petrovca je zatresao Striković.

1′ – Počeli su mečevi Petrovac – Sutjeska i Mornar – Iskra.

Kraj u Beranama, Budućnost je zabilježila važnu pobjedu u trci za šampionski tron. Golovima Grbića i Lucera savladano je Jezero 2:1, pa sada Podgoričani uz utakmicu manje imaju bod više od Sutjeske koja večeras gostuje Petrovcu.

Velika tri boda u borbi za opstanak uzeo je Rudar koji je u Radanovićima savladao tivatski Arsenal 1:0 golom Janketića u 13. minutu.

U prvom meču dana golova nije bilo u duelu Jedinstva i Dečića u Bijelom Polju.

50′ – GOOOL! Budućnost ponovo dolazi u vođstvo! Za 2:1 protiv Jezera pogodio je Lucero

47′ – GOOOL! Jezero stiže do izjednačenja protiv Budućnosti. Strijelac je bio Tošković.

90′ – Završen je duel u Bijelom Polju, nije bilo golova u okršaju Jedinstva i Dečića.

45′ – Pauza je u Radanovićima, Rudar vodi 1:0 protiv Arsenala golom Janketića.

45′ – Budućnost nakon prvih 45 minuta ima prednost od jednog gola protiv Jezera, 1:0.

13′ – GOOOL! Do gola stiže i Rudar. Pogodio je Janketić za vođstvo protiv Arsenala u Radanovićima.

12′ – GOOOL! Budućnost vodi u Beranama protiv Jezera, strijelac je bio Petar Grbić.

1′ – Od 15 časova, počela su još dva duela današnjeg programa. U Beranama, Budućnost gostuje Jezeru, dok je u Radanovićima Arsenal ugostio Rudar.

45′ – Završeno je prvo poluvrijeme, nema golova u duelu Jedinstva i Dečića.

23′ – Mreže miruju u Bijelom Polju na meču Jedinstva i Dečića.

1′ – Utakmicom u Bijelom Polju od 14 časova između Jedinstva i Dečića počelo je 26. kolo Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige.