Budućnost poklonila pobjedu Varvarima za rođendan

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Dečić 4:1 u posljednjem meču 15. kola prve fudbalske lige.

U odličnoj atmosferi pod Goricom koju su stvorili Varvari na proslavi 30. rođendana Budućnost je preokretom stigla do pobjede i tri boda.

Dečić je bolje otvorio meč i već u sedmom minutu golom Golubovića stigao je do prednosti. Ipak ostatak meča protekao je u potpunoj dominaciji domaćeg sastava.

Već u desetom minutu fenomenalan gol Luke Mirkovića koji je sa 18 metara zatresao mrežu. Preokret je potpisao još jednim lijepim golom Vlaisavljević.

U drugom dijelu u strijelce su se upisali Tučević i Nikač pa su plavo-bijeli upisali ubjedljiv trijumf.

Ipak i dalje imaju veliki zaostatak od 11 bodova u odnosu na Sutjesku.

V.J.

tok meča:

kraj meča sigurna pobjeda Budućnosti.

78‘ GOLLLL sada je pitanje pobjednika i definitivno riješeno. Dva gola u minut dali su domaći i imaju veliku prednost od 4:1! Nikač strijelac.

77′ GOLL Momenat nove radosti za domaće navijače pod Goricom. Raičević je strijelac gola za 2:1.

60′ Bez velikih uzbuđenja u nastavku.

46′ Nastavljen je meč.

44′ Velika šansa za Nikača poslije kornera, ali je Rosandić odlično reagovao.

40′ GOLLL Samo 30 sekundi kasnije. Milan Vlaisavljević sjajno u svom stilu krenuo je sa lijeve strane, pomjerio loptu i onda desnom nogom plasirao u dalji ugao!

39′ Nikač je krenuo da slavi nakon što je dao gol, ali bio je u ofsajdu pokazuju sudije.

30′ Počela je velika bakljada Varvara. Sjajna je atmosfera na tribinama.

15′ Budućnost je osokoljena golom krenula svim silama naprijed. djeluje kao da gol “visi” u vazduhu.

10′ GOLLL Spektakularan početak pod Goricom. Budućnost je izjednačila, gol karijere Luke Mirkovića. Sa 18 metara savršena dijagonala koja je zatresla mrežu 1:1!

7′ GOLL i to sjajan glavom. Golubović je zakucao loptu pod prečku za vođstvo Dečića!

3′ Opasan napad Budućnosti, ali je Vlaisavljević zakasnio da primi pas i izađe sam ispred golmana Rosandića.

Plavo-bijeli su iz više razloga pod imperativom pobjede. Nakon što je Sutjeska slavila tim trenera Kažića ima 14 bodova zaostatka za liderom šampionata.

Pored toga Varvari proslavljaju 30. rođendan, a iz Budućnosti su poručili da će jubilej uljepšati trijumfom proti fenjeraša koji je u 14 kola osvojio 11 bodova.