Fudbal CFL, 28. kolo

Budućnost na bod do titule, Iskra do remija u 94.

Fudbalere Budućnosti samo bod dijeli od titule prvaka.

Podgoričani su u derbiju pobijeidli Dečić 2:0 pa već za vikend u Nikšiću mogu potvrditi odbranu trofeja.

Đuričković i Ivanović sa penala riješili su susret pod Goricom.

Sutjeska je u gostima pobijedila Petrovac 3:1 i tako spriječila da Podgoričani već danas proslave titulu.

Podgorica je golom Marka Vukčevića produbila krizu Titograda.

Goleada je viđena u Pljevljima gdje je Rudar u meču punom preokreta srušio Jezero 4:2.

Zeta je na kraju današnjeg programa ispustila pobjedu protiv Iskre u sudijskoj nadoknadi. Rogošić je u 94. minutu pogodio sa penala za 1:1.

CFL, 28. kolo:

Petrovac – Sutjeska 1:3 (Divanović 57 – Marković p. 12, Osmajić 18, Pajović 79) – završeno
Rudar – Jezero  4:2 (Zečević p. 10, Zečević 68 p. Talović 71, Striković 86  – Mendi 16, Redžepagić 51) – završeno
OFK Titograd – Podgorica 0:1 (Vukčević 17) – završeno
Budućnost – Dečić 2:0 (Đuričković 33, Ivanović 89 p.) – završeno
Iskra – Zeta 1:1 (Rogošić 94 p. – Kalezić 17) – završeno

Tok utakmica:

94. minut – GOLLL! Rogošić sa penala za 1:1 u Danilovgradu.

Kraj pod Goricom!

89. minut – GOLLL! Budućnost je riješila derbi golom Ivanovića sa penala.

17. minut – GOLLL! Zeta vodi u Danilovgradu. Četvrti gol u sezoni za Kalezića.

33. minut – GOLLL! Budućnost vodi, Đuričković sa 18 metara precizan)

86. minut – GOLLL! Rudar sada ima veliku prednost. 4:2 strijelac je Striković.

71.minut – GOLLL! Rudar je preokrenuo za tri minuta. Talović je strijelac!

68.minut – GOOL! Rudar je poravnao, sa penala! Zečević je pogodio

17. minut – GOOL! Marko Vukčević i Podgorica vodi!

60. minut –  nije priznat gol Rudara. Taloviću suđen faul u napadu.

51.minut – GOOL! Jezero je preokrenulo i vodi u Pljevljima.

Pobjeda Sutjeske znači da Budućnost danas ne može proslaviti titulu.

1′ Počeo je duel Titograda i Podgorice.

79.minut – GOOOL! Petrovac nije našao put do izjednačenja nakon nekoliko prilika, što je Sutjeska kaznila preko Igora Pajovića. Nikšićani su blizu trijumfa, vode sa 3:1.

16.minut – GOOOL! Izjednačenje u Pljevljima, pogodio je Mamadu Mendi.

57.minut – GOOOL! Petrovac se vraća u meč. Zaim Divanović je smanjio rezultat na 1:2.

10.minut – GOOOL! Rudar je poveo protiv Jezera. Strijelac Miloš Zečević iz penala koji je izborio Suraka Zakarija.

1.minut – počela je utakmica između Rudara i Jezera.

Poluvrijeme u Petrovcu, Sutjeska kontroliše i igru i rezultat.

18.minut – GOOOL! Milutin Osmajić povećava prednost Sutjeske. Ofanzivac gostiju umakao je čuvarima i potom proturio loptu kroz noge uspavanog golmana Ljubomira Đurovića.

12.minut – GOOOL! Vodi Sutjeska. Božo Marković je bio siguran sa bijele tačke. Prethodno je Milutin Osmajić izborio penal.

1.minut – počeo je duel na stadionu pod Malim brdom.

Najava:

Derbi ove runde na rasporedu je od 16 sati. Budućnost na stadionu pod Goricom može da proslavi odbranu naslova prvaka, ali Dečić dolazi s namjerom da favoritu pokvari žurku, ali prije svega da nastavi svoj put ka Evropi.

Ukoliko Budućnost savlada Dečić, a Sutjeska ne pobijedi u Petrovcu, šampionska fešta izabranika Mladena Milinkovića mogla bi da krene već danas oko 18 sati.

Rudar u Pljevljima čeka Jezero, a OFK Titograd s Mirkom Raičevićem na klupi juri tri boda u susretu sa Podgoricom.

Važnu bitku u borbi za Evropu od 17 sati vodiće Iskra i Zeta.